Meie Lotte lasteaed See oli täis õnnelikke pisimutukaid ja suuri rohelisi puid. T. Jansson "Sabatäht"   Meie Lotte lasteaed

Meie Lotte lasteaed

See oli täis õnnelikke pisimutukaid ja suuri rohelisi puid.
T. Jansson "Sabatäht"

Meie Lotte lasteaed
Foto: Tartu Linnavalitsuse Linnavarade osakond
Meie Lotte lasteaed
Foto: Tartu Linnavalitsuse Linnavarade osakond

Meie lasteaed on kui kuue õielehega imeilus lill. Lille sisse pääseme kroonlehtede vahelt. Lille sees ei ole pikki koridore ega eikellegimaad. Meil on hoopis lille süda saali ja mängukoridoriga, kus on lastel vahva ringi joosta ja mängida.

 

Meie lasteaia sisekujundajad valisid välja neli väga ilusat sõna- LAPS, AED, PÄEV, KODU.  Neid sõnu kasutades on nad loonud toreda koha päeval mängimiseks. Aias on rohi roheline ja toas on põrandad noore kaselehe värvi. Siis on meil veel hästi palju aknaid ja kui istuda  vihmase ilmaga toas rohelise põranda peal ning aknast välja vaadata, siis oleks justkui ise ka õues.

 

Meie Lotte lasteaed
Meie Lotte lasteaed

Saal on aga hoopis teistsugune. Saali põrand asub palju madalamal kui koridor. Saal asub justkui orus ja valgus paistab ülevalt nagu päikegi. All orus on tore hüpata, joosta ja liugu lasta, kui väljas on koerailm.

 

Mängukoridor on justkui mõnus hoov maal vanaema juures, kus saab ise mänge välja mõelda või niisama olla. Meie "hoovist" võib leida lombi ja veenire, veidi võsa ja mättaid, lohke, sammaldunud murupinda, ronimispuu ja keldrimäe. Siin on ka tore aed, mille pulkade vahelt saab alla orgu piiluda. Lapsed ise mõtlevad juurde lossi ja kindluse... või kihutavad jalgadega lükataval autol või kepphobusel ikka ringi ja ringi...

 

Nagu lapsedki, on ka meie rühmaruumid veidi ise loomuga. Mõnest rühmast saab vaadata, kuidas elu mängukoridoris keeb, teistest rühmadest jälle läbi kolmnurksete värviliste akende uurida, mis õuealal parasjagu toimub. Kui voodid rühmas kokku lükata, siis tekib magamistoas juurde mõnusat ja vajalikku mänguruumi. Meie ruumid on sõbralikud ja lihtsad. Asjad on seatud nõnda, et tähelepanu oleks tegevusel, mitte asjadel.

Meie Lotte lasteaed
Meie Lotte lasteaed

Lisaks rühmaruumidele ja mängukoridorile on lastel võimalus tegutseda veel suure terrassiga loovustoas, tegeleda muusikaga väikeses muusikatoas, mida kutsume Muusika kõlakojaks ning õppida multimeediatoas. Uus ja vana aeg saavad kokku meie lasteaia rehetoas.

Maitsvad toidud valmivad meie lasteaia köögis, mille kõrval asub ühine söögituba. Söögitoas on lastel võimalus katsetada toiduvalmistamist väikeses miniköögis.

 

Lasteaia õuealal on meil kaks suurt mäge. Ühe mäe ümber lookleb tartaaniga ratta- ja jooksurada, teise mäe ümber kõnniteekividest matkarada. Õuealale istutatud pihlakad, poopuud, kastanid, õunapuud ja  kuusk on veel noored ja väikesed nagu meie lapsedki.

 

Ligipääsetavus

Meie lasteaed on 1-korruseline, siin puuduvad lift ning juhtliistud. Ratastooliga välisustest sissepääsul on tarvis abi. Invatualett asub 1. korrusel peaukse juures. Autot on võimalik parkida lasteaia ees.

 

Kontaktandmed
Tartu Lotte Lasteaed
Direktor VIIVE VELLEMAA, tel 5300 3060

Vastuvõtt: E 14.00-18.00, N 9.00-11.00

Lotte Facebook
Vaata lisaks Tartu Lasteaed Lotte Facebook

Eliis
Mugavamaks suhtlemiseks kasutame Eliisi keskkonda, vaata www.eliis.ee

Ligipääsetavus
Ratastooliga välisustest sissepääsul on ukse avamisel vaja abi. Lasteaed on ühekorruseline, lasteaial puudub lift. Juhtliiste ei ole. Invatualett asub esimesel korrusel. Parkimine võimalik lasteaia ees. 

Privaatsustingimused
Koduleht ei kogu, salvesta ega töötle kasutajaandmeid.

Veebilehe disain ja CMS

Meie Lotte lasteaed

Foto: Tartu Linnavalitsuse Linnavarade osakond Foto: Tartu Linnavalitsuse Linnavarade osakond Meie lasteaed on kui kuue õielehega imeilus lill Lille sisse pääseme kroonlehtede vahelt See oli täis õnnelikke pisimutukaid ja suuri rohelisi puid. T. Jansson "Sabatäht"

Meie Lotte lasteaed

www.lottela.ee © 2024 Lotte Lasteaed » Ilmas mängust ei jää ilma!